Πρωτοχρονιά με φουλ μπάλα και Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με εννέα τηλεοπτικά παιχνίδια θα γιορτάσουν την Πρωτοχρονιά οι Άγγλοι, που θα έχουν την ευκαιρία να... χορτάσουν μπάλα έχοντας για επιδόρπιο το ντέρμπι Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Βγήκε επιτέλους το πρόγραμμα για τις γιορτινές ημέρες, που είχε καθυστερήσει εξαιτίας του Amazon το οποίο θα κάνει επίσης μεταδόσεις.

Advertisement
Πρωτοχρονιά με φουλ μπάλα και Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Το πρόγραμμα για την γιορτινή περίοδο (οι ώρες είναι Αγγλίας, συν δύο Ελλάδας):

Tuesday December 3 
 
19:30 Crystal Palace v AFC Bournemouth
 
20:15 Burnley v Man City
 
Wednesday December 4 
 
19:30 Chelsea v Aston Villa
 
19:30 Leicester v Watford
 
19:30 Man Utd v Tottenham
 
19:30 Southampton v Norwich
 
19:30 Wolves v West Ham
 
20:15 Liverpool v Everton
 
Thursday December 5 
 
19:30 Sheff Utd v Newcastle
 
20:15 Arsenal v Brighton
 
Saturday December 7 
 
12:30 Everton v Chelsea
 
17:30 Man City v Man Utd
 
Sunday December 8 
 
14:00 Aston Villa v Leicester
 
14:00 Newcastle v Southampton*
 
14:00 Norwich v Sheff Utd*
 
16:30 Brighton v Wolves *Μετά την αλλαγή του Sheffield Utd v Newcastle για τις 5 Δεκέμβρη
 
Monday December 9 
 
20:00 West Ham v Arsenal
 
Saturday December 14 
 
12:30 Liverpool v Watford
 
17:30 Southampton v West Ham
 
Sunday December 15 
 
14:00 Man Utd v Everton
 
14:00 Wolves v Tottenham*
 
16:30 Arsenal v Man City *Εξαιτίας της συμμετοχής της Γουλβς στην Ευρώπη
 
Monday December 16
 
20:00 Crystal Palace v Brighton
 
Saturday December 21 
 
12:30 Everton v Arsenal
 
17:30 Man City v Leicester
 
Sunday December 22 
 
14:00 Watford v Man Utd
 
16:30 Tottenham v Chelsea
 
Thursday December 26 
 
12:30 Tottenham v Brighton
 
15:00 AFC Bournemouth v Arsenal
 
15:00 Aston Villa v Norwich
 
15:00 Chelsea v Southampton
 
15:00 Crystal Palace v West Ham
 
15:00 Everton v Burnley
 
15:00 Sheff Utd v Watford
 
17:30 Man Utd v Newcastle
 
20:00 Leicester v Liverpool
 
Friday December 27 
 
19:45 Wolves v Man City
 
Saturday December 28 
 
12:30 Brighton v AFC Bournemouth
 
17:30 Norwich v Tottenham
 
17:30 West Ham v Leicester*
 
19:45 Burnley v Man Utd *Μετά την αλλαγή στο Leicester v Liverpool για τις 20:00 στις 26 Δεκέμβρη
 
Sunday December 29
 
14:00 Arsenal v Chelsea
 
16:30 Liverpool v Wolves
 
18:00 Man City v Sheff Utd *Μετά την αλλαγή στο Wolves v Man City για τις 27 Δεκεμβρίου
 
Wednesday January 1
 
12:30 Brighton v Chelsea
 
12:30 Burnley v Aston Villa
 
15:00 Newcastle v Leicester
 
15:00 Southampton v Tottenham
 
15:00 Watford v Wolves
 
17:30 Man City v Everton
 
17:30 Norwich v Crystal Palace
 
17:30 West Ham v AFC Bournemouth
 
20:00 Arsenal v Man Utd
 
Thursday January 2 
 
20:00 Liverpool v Sheff Utd
 
Friday January 10 
 
20:00 Sheff Utd v West Ham
 
Saturday January 11 
 
12:30 Crystal Palace v Arsenal
 
17:30 Tottenham v Liverpool
 
Sunday January 12  
 
14:00 AFC Bournemouth v Watford
 
16:30 Aston Villa v Man City
 
Saturday January 18 
 
12:30 Watford v Tottenham
 
17:30 Newcastle v Chelsea
 
Sunday January 19  
 
14:00 Burnley v Leicester
 
16:30 Liverpool v Man Utd
 
Tuesday January 21 
 
19:30 AFC Bournemouth v Brighton*
 
19:30 Aston Villa v Watford*
 
19:30 Crystal Palace v Southampton**
 
19:30 Everton v Newcastle*
 
19:30 Sheff Utd v Man City
 
20:15 Chelsea v Arsenal *Άλλαξε από 19:45 **Με συμφωνία ανάμεσα στους δύο συλλόγους
 
Wednesday January 22 
 
19:30 Leicester v West Ham
 
19:30 Tottenham v Norwich*
 
20:15 Man Utd v Burnley *Άλλαξε από ώρα 19:45
 
Thursday January 23 
 
20:00 Wolves v Liverpool