Στο 1-1 η Λίβερπουλ, μεγάλα ζόρια για Τότεναμ

Μόλις τρία λεπτά αγώνα χρειάστηκε η Λίβερπουλ για να σκοράρει απέναντι στη Λέστερ στο Άνφιλντ όμως, τιμωρήθηκε από ολιγωρία στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου! Την ίδια στιγμή, η Τότεναμ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0 από τη Γουότφορντ στο Γουέμπλεϊ.

Οι «κόκκινοι» του Μέρσεϊσαϊντ, έπειτα από έντονη χαλαζόπτωση, βρήκαν δίχτυα μέσα σε 121 δευτερόλεπτα από την πρώτη σέντρα του αγώνα με τις «αλεπούδες», με τον Σαντιό Μανέ να σκοράρει.

Σε συνδυασμό με την ήττα της Σίτι από τη Νιούκαστλ, το +7 ήρθε... αμεσότατα, όμως, στις καθυστερήσεις, ο Μαγκουάιρ βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και από γέμισμα του Τσίλγουελ με το κεφάλι ισοφάρισε σε 1-1!

Στο «Γουέμπλεϊ», η Τότεναμ με τον Σον ξανά παρών αλλά δίχως τους Κέιν και Άλι γι' ακόμα ένα παιχνίδι, βρίσκεται πίσω στο σκορ με γκολ του Κάθκαρτ στο 38' έπειτα από τραγικό λάθος του Γιορίς σε εκτέλεση κόρνερ.