Σταθερή Μπρίστολ Σίτι... last year!

Σε δεύτερη διαδοχική ισοπαλία με όσα τέρματα είχε η ίδια σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο υποχρεώθηκε η Μπρίστολ Σίτι. Όπως και απέναντι στην Σάντερλαντ την περασμένη αγωνιστική (3-3) οι παίκτες του Λι Τζόνσον προηγήθηκαν με καθαρό σκορ στο ημίχρονο (2-0) αλλά ισοφαρίστηκαν σε 2-2 από την Λιντς και συνέχισαν να απογοητεύουν.

Από εκεί που στο πρώτο μισό της σεζόν, πριν το νέο έτος, η Σίτι ήταν ασταμάτητη και δεν άφηνε με τίποτα την δεύτερη θέση, πλέον δεν μπορεί να ανέβει πάνω από την έκτη.

Και είναι απολύτως λογικό με μόλις μία νίκη στα τελευταία οκτώ ματς πρωταθλήματος... Από την πλευρά της η Λιντς προσπαθεί να ανακάμψει και σίγουρα μπορεί να κρατήσει τον βαθμό, με τους Πιερ-Μισέλ Λασόγκα και Κεμάρ Ρούφι να σκοράρουν στο 72’ και το 80’ αντιστοίχως για να χαροποιήσουν τον Πολ Χέκινγκμποτομ και τους οπαδούς της ομάδας τους.

Οι “whites” είναι 11οι, σταματώντας το απόγευμα της Κυριακής σερί δύο ηττών.