Η απίστευτη χαμένη ευκαιρία και το απίστευτο αυτογκόλ της Αγγλίας (Video)

Μια ευκαιρία που χάνεται "μία στις χίλιες" και ένα αυτογκόλ που μπαίνει σε... άλλες τόσες, η U20 εθνικής της Αγγλίας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Γουϊνέα, μένοντας στο 1-1.

Οι μικροί αν και προηγήθηκαν είδαν το τρίποντο να φεύγει μέσα από τα χέρια τους μετά από μια τραγική ασυνεννοησία. Μόλις έξι λεπτά μετά (59’) το ωραίο τέρμα του Λιούις Κουκ της Μπόρνμουθ, ο Φικάγιο Τομόρι γύρισε την μπάλα προς τον τερματοφύλακά του από το κέντρο, για να την δει να καταλήγει στο βάθος της εστίας.

Φυσικά ισάξιο μέρος της ευθύνης παίρνει και ο γκολκίπερ Χέντερσον, που ήταν αρκετά εκτός θέσης.

Σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε και η μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο πρώτο από τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων, με τους Άγγλους να καθυστερούν... επιδεικτικά μέσα στην αντίπαλη περιοχή, για να καταλήξει εκτός εστίας το σουτ του αμυντικού Τζόντζο Κένι.