Αγωνιστική δράση σε Τσάμπιονσιπ, Λιγκ 1 και Λιγκ 2

Συνεχίζεται η αγωνιστική δράση και στις μικρότερες κατηγορίες του αγγλικού ποδοσφαίρου, με το κυρίως πιάτο να σερβίρεται το Σάββατο (22/4) σε Τσάμπιονσιπ, Λιγκ 1 και Λιγκ 2.

Advertisement
Αγωνιστική δράση σε Τσάμπιονσιπ, Λιγκ 1 και Λιγκ 2

Για το πρωτάθλημα της Τσάμπιονσιπ, την αυλαία της 44ης αγωνιστικής άνοιξε η αναμέτρηση της Παρασκευής (21/4) ανάμεσα στη Νόριτς και στην Μπράιτον, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν τους πρωταθλητές της κατηγορίας με δύο αυτογκόλ του Στόκντεϊλ. Την Κυριακή (23/4) η Άστον Βίλα θα υποδεχθεί τη Μπέρμιγχαμ (14:00 ώρα Ελλάδος) ενώ τη Δευτέρα η δεύτερη Νιούκαστλ θα φιλοξενήσει την Πρέστον (21:45 ώρα Ελλάδος). Οι υπόλοιπες εννέα αναμετρήσεις διεξάγονται σήμερα στις 17:00.

Στην πρώτη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, η οποία έχει ήδη εξασφαλίσει την άνοδο και την πρώτη θέση, θα δοκιμαστεί στην έδρα της Μίλτον Κέινς Ντονς ενώ η δεύτερη της βαθμολογίας Μπόλτον θα προσπαθήσει να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς τη νίκης από το «σπίτι» της Πορτ Βέιλ, η οποία βρίσκεται στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα και μάχεται για τη σωτηρία της.

Τέλος για το πρωτάθλημα της Λιγκ 2, Ντόνκαστερ, Πλίμουθ και Πόρτσμουθ, οι οποίες έχουν ήδη «σφραγίσει» το εισιτήριο της ανόδου, αναμετρώνται σήμερα με τις Γουίκομ, Κόλτσεστερ και Κέιμπριτζ αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Τσάμπιονσιπ

17:00 Γουίγκαν-Κάρντιφ

17:00 Γουλβς-Μπλάκμπερν

17:00 Μπάρτον-Λιντς

17:00 Μπρέντφορντ-ΚΠΡ

17:00 Μπρίστολ Σίτι-Μπάρνσλεϊ

17:00 Νότινγχαμ Φόρεστ-Ρέντινγκ

17:00 Ρόδεραμ-Ίπσουιτς

17:00 Σέφιλντ Γουένσντεϊ-Ντέρμπι

17:00 Χάντερσφιλντ-Φούλαμ

League One

17:00 Κόβεντρι-Γουόλσολ

17:00 Μίλγουολ-Όξφορντ Γιουνάιτεντ

17:00 Μίλτον Κέινς Ντονς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

17:00 Μπέρι-Νορθάμπτον

17:00 Μπράντφορντ-Γουίμπλεντον

17:00 Πιτέρμπορο-Μπρίσολ Ρόβερς

17:00 Πορτ Βέιλ-Μπόλτον

17:00 Σουίντον-Σκάνθορπ

17:00 Σριούσμπερι-Σάουθεντ

17:00 Τζίλιγχαμ-Φλίτγουντ Τάουν

17:00 Τσέστερφιλντ-Τσάρλτον

17:00 Όλνταμ Ρότσντεϊλ

League Two

17:00 Γκρίμσμπι-Γέοβιλ

17:00 Γουίκομ-Ντονκάστερ

17:00 Κόλτσεστερ-Πλίμουθ

17:00 Κρόλεϊ-Καρλάιλ

17:00 Κρου-Λέιον Όριεντ

17:00 Λούτον-Νοτς Κάουντι

17:00 Μπλάκπουλ-Τσέλντεναμ

17:00 Νιούπορτ-Άκρινγκτον

17:00 Πόρτσμουθ-Κέιμπριτζ

17:00 Στίβενεϊτζ-Μάνσφιλντ

17:00 Χάρτλπουλ-Μπαρνέτ

17:00 Έξιτερ-Μόρκαμ