Σπουδαία αντίδραση από τη Γουίγκαν!

Τρομερό παιχνίδι στο «DW Stadium», με τη Γουίγκαν να έχει βρεθεί πίσω στο σκορ με δύο γκολ από τη Τζίλιγχαμ που... ετοιμαζόταν για κορυφή, όμως, οι «λάτικς» με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν στην εκπληκτική ανατροπή για το τελικό 3-2 στην 26η αγωνιστική της LeagueOne!

Τα γκολ των Σάμουελ (24') και Ντόνελι (53'), ήταν ικανά να χαρίσουν στη Τζίλιγχαμ το ρετιρέ μέχρι νεοτέρας, όμως η κορυφή δεν κρίνεται πλέον από εκείνη, αφού όχι απλά βρίσκεται στο -1, αλλά έχει και δύο ματς περισσότερα από την πρωτοπόρο Μπέρτον!

Η Γουίγκαν, μείωσε αρχικά, στο 64' με τον Γκριγκ, ο Πάουερ ισοφάρισε στο 67ο λεπτό και τα πάνω – κάτω ήρθαν στις καθυστερήσεις, όταν ο Μόργκαν έστειλε για τρίτη φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Νέλσον με το κοινό στο «DW Stadium» να τρελαίνεται!