Βενγκέρ: «Αρνηθήκαμε να χάσουμε»

Η Άρσεναλ κατάφερε το βράδυ της Τετάρτης (22/10) να φτάσει με μια σπουδαία ανατροπή και νίκη (2-1) επί της Άντερλεχτ  και ο Αρσέν Βενγκέρ εξήρε το πνεύμα και την μαχητικότητα που έδειξαν οι παίκτες του στην αναμέτρηση του Βελγίου.

«Δεν εγκαταλείψαμε σε κανένα σημείο την προσπάθεια και καταφέραμε τελικά να πετύχουμε δύο γκολ διότι παλέψαμε και αρνηθήκαμε να χάσουμε το ματς.

Αλλά και η Άντερλεχτ έκανε μια σπουδαία εμφάνιση και καταλαβαίνουμε για ποιο λόγο αυτή η χώρα παράγει τόσο καλούς ποδοσφαιριστές. Στο δεύτερο μέρος βελτιωθήκαμε, σφίξαμε την άμυνά μας και δημιουργήσαμε ευκαιρίες μπροστά» ήταν η τοποθέτηση του Αλσατού τεχνικού, που είδε την ομάδα του να σκοράρει στο 89' με τον Γκιμπς και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ποντόλσκι.