Νόριτς - Λίβερπουλ 0-2 (ημίχρονο/video)

Κάνοντας εύκολη την ζωή της στα μόλις έντεκα πρώτα λεπτά, η Λίβερπουλ βρίσκεται 45' μακριά από ακόμη μία νέα νίκη, η οποία θα την φέρει σχεδόν... αγκαλιά με τον τίτλο, αφού προηγείται στην έδρα της Νόριτς με 2-0.

Το τρομερό γκολ του Ραχίμ Στέρλινγκ, που συνεχίζει να «προκαλεί» τον Ρόι Χότζον για μία κλήση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του καλοκαιριού, και αυτό του Λουίς Σουάρες, είναι αυτά που χωρίζουν Λίβερπουλ και Νόριτς στην έδρα της δεύτερης με σκορ 2-0.

Ο Στέρλινγκ βρήκε δίχτυα μόλις στο τέταρτο λεπτό της συνάντησης, για να έρθει επτά λεπτά αργότερα ο Σουάρες και από πάσα του νεαρού Άγγλου να διπλασιάσει τα τέρματα του συνόλου του Μπρένταν Ρότζερς. Μάλιστα ο Άλεν παραλίγο να... προλάβει τον Ουρουγουανό, αλλά στην αμέσως προηγούμενη ευκαιρία, ο Ράντι του είπε «όχι» σε καλή προσπάθεια, ενώ στην τελευταία αξιοσημείωτη φάσηο Σνόντγκρας τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον 24χρονο Ουαλλό μέσο.