Αγουέρο… on fire!

Ο πιο αποτελεσματικός επιθετικός στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ, με τη μεγαλύτερη συχνότητα σκοραρίσματος είναι αυτή τη στιγμή ο Σέρχιο Αγουέρο, μετά από τα δύο γκολ σε διάστημα εννέα λεπτών που πέτυχε στη νίκη (6-0) της Μάντσεστερ Σίτι επί της Τότεναμ για τη 12η αγωνιστική του κορυφαίου πρωταθλήματος!

Ο Αργεντινός επιθετικός, είναι ο πρώτος σκόρερ της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου, με τα 10 γκολ που έχει πετύχει στα 12 πρώτα παιχνίδια.

Ο τρόπος με τον οποίο συνεργάζεται στη γραμμή κρούσης των «πολιτών» μαζί με τον Αλβάρο Νεγρέδο είναι αξιοζήλευτος και ο Αργεντινός στράικερ πετάει… φωτιές!

Το μεσημέρι της Κυριακής, κόντρα στην Τότεναμ, σκόραρε στο 41ο και το 50ο λεπτό, με αποτέλεσμα, αυτή τη στιγμή, να απολαμβάνει την κορυφή των πιο παραγωγικών επιθετικών της Πρέμιερ Λιγκ!

Ο Σέρχιο Αγουέρο, μετράει συνολικά 45 γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ από την ημέρα που μετακόμισε στη Μάντσεστερ Σίτι. Έχει αγωνιστεί για 5.479 λεπτά και σκοράρει ανά 119.5 λεπτά!

Με αυτή την επίδοση, αυτή τη στιγμή, ξεπέρασε τον Τιερί Ανρί που μέχρι πρότινος κατείχε το ρεκόρ συχνότητας σκοραρίσματος με τη φανέλα της Άρσεναλ.