Ο Σον συμμετέχει ασταμάτητα σε γκολ για την Τότεναμ!

Ούτε το... τελειωμένο ματς με την Λίντσερ το βράδυ της Πέμπτης για το Γιουρόπα Λιγκ δεν άφησε ο Σον που βρήκε τρόπο να σκοράρει έχοντας μπει με αλλαγή στο παιχνίδι της πρεμιέρας των ομίλων της διοργάνωσης και να συνεχίσει τις εξαιρετικές του επιδόσεις.

Ο Νοτιοκορεάτης επιθετικός των «σπιρουνιών», στο ευρωπαϊκό παιχνίδι της Πέμπτης μπήκε με αλλαγή και στο 84' έγινε αποδέκτης της πολύ ωραίας ασίστ του Κάρλος Βινίσιους για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Αυτό ήταν το 9ο γκολ του στις 8 συμμετοχές του σε όλες τις διοργανώσεις την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, έχοντας συμμετοχή συνολικά σε 13 τέρματα για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο μαζί και με τις 4 ασίστ που έχει καταγράψει.

Οι αριθμοί του μεταφράζονται σε γκολ ή ασίστ ανά 44,3 λεπτά κατά τα οποία βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο και η εικόνα που παρουσιάζει φέτος κάνει τον Ζοσέ Μουρίνιο ευτυχισμένο!