Γκολ και θέαμα στο «Ολντ Τράφορντ», χωρίς σκορ το Λέστερ-Κρίσταλ Πάλας (Ημίχρονα)

Με ανατροπή και σκορ 3-1 προηγείται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ της Μπόρνμουθ μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού για την 33η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ. Στο 0-0 οι Λέστερ και Κρίσταλ Πάλας.

Ο Τζούνιορ Στάνισλας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο «Ολντ Τράφορντ» με τη συμπλήρωση 16 αγωνιστικών λεπτών. Ο 30χρονος άσος σημείωσε ένα εκπληκτικό τέρμα, πιάνοντας αδιάβαστούς τους Μαγκουάιρ-Ντε Χέα.

Η απάντηση των γηπεδούχων υπήρξε άμεση, αφού ο Μέισον Γκρίνγουντ ισοφάρισε στο 29’, πριν ο Ράσφορντ ευστοχήσει στο πέναλτι που καταλόγισε ο Μάικ Ντιν για χέρι του Σμιθ στο 35ο λεπτό.

Το 3-1 πέτυχε ο Άντονι Μαρσιάλ με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ισόπαλες χωρίς τέρματα ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο στο «Κινγκ Πάουερ Στέιντιουμ» οι Λέστερ και Κρίσταλ Πάλας.