Νταβίντ Λουίζ: «Δεν φταίει η ομάδα, εγώ φταίω για την ήττα... » (vid)

Ολοκληρωτικά ανέλαβε την ευθύνη για την ήττα (3-0) της Άρσεναλ από τη Μάντσεστερ Σίτι ο Νταβίντ Λουίζ, αναφέροντας μπροστά στις κάμερες πως ήταν τελείως δικό του το φταίξιμο για την τροπή που πήρε το ματς του Etihad το βράδυ της Τετάρτης.

Ο Βραζιλιάνος αμυντικός μπήκε με αλλαγή λίγο μετά το 20ο λεπτό στη θέση του τραυματία Πάμπλο Μάρι και... τα έκανε μαντάρα.

Έκανε το «τσαφ» στο πρώτο γκολ της Σίτι επιτρέποντας στον Στέρλινγκ να σκοράρει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, έκανε και το πέναλτι στο 49' βλέποντας και την κόκκινη κάρτα του διαιτητή για ν' αφήσει την ομάδα του με δέκα παίκτες από νωρίς.

«Δεν είναι φταίξιμο της ομάδας, μονάχα εγώ φταίω για την ήττα...» δήλωσε στο flash interview μετά το παιχνίδι, βγαίνοντας μπροστά παρά την κάκιστη εμφάνισή του.