Παράνοια για την πρόκριση της Άστον Βίλα στον τελικό του Λιγκ Καπ! (vids)

Το γκολ του Τρεζεγκέ στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-1 της Άστον Βίλα επί της Λέστερ έστειλε την ομάδα των Σμιθ και Τέρι στον μεγάλο τελικό του Λιγκ Καπ, προκαλώντας... παροξυσμό σε παίκτες και οπαδούς στη λήξη της ρεβάνς των ημιτελικών!

Οι «χωριάτες» θα πάνε στο «Γουέμπλεϊ» να διεκδικήσουν το τρόπαιο του Carabao Cup πιθανότατα απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι που στο δικό της πρώτο ματς απέναντι στη Γιουνάιτεντ είχε επικρατήσει με σκορ 3-1 στο «Ολντ Τράφορντ».

Η βραδιά της Τρίτης ήταν μαγική για τους γηπεδούχους στο «Βίλα Παρκ», ο Τρεζεγκέ έκανε το φινάλε δραματικό με το γκολ στις καθυστερήσεις και οι στιγμές που ακολούθησαν αποτύπωσαν την ευτυχία για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό και την τεράστια ευκαιρία για τον τίτλο!