Κρίσταλ Πάλας – Μπόρνμουθ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς νικητή και χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση η οποία και «άνοιξε» την 15η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, Κρίσταλ Πάλας – Μπόρνμουθ. Οι γηπεδούχοι μάλιστα από το 19' αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Μαμαντού Σακό.

0-0... Με αυτό το αποτέλεσμα ολοκληρώθηκαν τα πρώτα 45 λεπτά στην αναμέτρηση Κρίσταλ Πάλας – Μπόρνμουθ!

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυναμικά στα ματς, δημιούργησαν φάσεις, προσπάθησαν να βρουν το γκολ, αλλά αμφότερες φάνηκαν καλά στημένες στον αγωνιστικό χώρο και καμία δεν κατάφερε να... «τρυπήσει» την αντίπαλη άμυνα.

Βέβαια, η... «λαβωμένη» μέχρι στιγμής είναι η γηπεδούχος ομάδα, η οποία στο 19' έχασε με απευθείας κόκκινη τον Μαμαντού Σακό και στο 29' ο Φαν ¶ανχολτ αποχώρησε τραυματίας και την θέση του πήρε ο Σλουπ.

Οι ενδεκάδες:

Κρίσταλ Πάλας: Κουάιτα - Σακό, Τόμκινς, Κέλι, Φαν ¶ανχολτ (29' Σλουπ) - Μακ¶ρθουρ, Κουγιατέ, Μιλιβόγιεβιτς - Τάουνσεντ, Ζάχα - Αγιού.

Μπόρνμουθ: Ραμσντέιλ - ¶κε, Μέπχαμ, Ρίκο, Σμιθ - Λέρμα, Μπίλινγκ, Γκρούνεβαλντ, Γουΐλσον - Σολάνκε, Γουΐλσον.