Έχει... σασπένς σε κάθε εντός έδρας ματς της Τότεναμ

Το καλό ξεκίνημα για την Τότεναμ στη νέα Πρέμιερ Λιγκ έγινε χάρη σε μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Άστον Βίλα. Η αλήθεια είναι πως οι οπαδοί των «σπιρουνιών» μάλλον αρχίζουν και συνηθίζουν το γεγονός πως η ομάδα τους αφυπνίζεται και βρίσκει δίχτυα (ή δεν το κάνει καθόλου) μετά το πρώτο 45λεπτο...

Οι «χωριάτες» προσπάθησαν να κάνουν μεγάλη ζημιά στους φιναλίστ του Τσάμπιονς Λιγκ, όμως, σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο το γήπεδο κατηφόρισε και όλα έδειχναν πως ήταν θέμα χρόνου να «λυγίσουν» οι νεοφώτιστοι.

Άλλωστε, έμειναν στις 6 τελικές προσπάθειες του πρώτου μέρους και η Τότεναμ έφτασε στις +16 συνεχίζοντας μέχρι να πετύχει τρία γκολ.

Στα 6 από τα 8 παιχνίδια των Λονδρέζων στο εντυπωσιακό νέο τους γήπεδο, η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο έχει αποτύχει να βρει δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο...

Αυτό, επιβεβαιώθηκε με την Κρίσταλ Πάλας, το έκανε και με τη Μάντσεστερ Σίτι, κόντρα στη Χάντερσφιλντ είχε σκοράρει από το πρώτο μέρος και ακολούθησαν τρία ματς που ξανά είτε το πρώτο κομμάτι πήγε στα σκουπίδια, είτε ήρθαν ήττα (1-0 τη Μπράιτον, 1-0 από Γουέστ Χαμ και 1-0 από Άγιαξ).

Στο φινάλε της περασμένης σεζόν και πριν από την αναμέτρηση με την Άστον Βίλα, είχε διαμορφωθεί ένα ισόπαλο 2-2 απέναντι στην Έβερτον, όπου σημειώθηκε γκολ εξ αρχής...