Πρέμιερ Λιγκ - 32η Αγωνιστική (Ημίχρονα)

Τα πάντα ανοιχτά παραμένουν τις πέντε αναμετρήσεις της Πρέμιερ Λιγκ που ξεκίνησαν στις 17:00 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) μετά από 45 αγωνιστικά λεπτά για την 32η αγωνιστική.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ περνά ένα απαιτητικό απόγευμα στο «Ολντ Τράφορντ» απέναντι στη Γουότφορντ, παρά το γεγονός ότι ο Ράσφορντ κατάφερε στο 28ο λεπτό να «ξεκλειδώσει» την αντίπαλη άμυνα με υπέροχο πλασέ, εκμεταλλευόμενος την εξαιρετική ασίστ του Λουκ Σο.

Με σκορ 1-0 προηγείται και η Λέστερ της Μπόρνμου από το 11ο λεπτό της συνάντησης του «Κινγκ Πάουερ Στέιντιουμ». Σκόρερ ο Γουές Μόργκαν με υπέροχο τακουνάκι ύστερα από σουτ που επιχείρησε ο Τσίλγουελ.

Μπροστά στο σκορ και η Μπέρνλι απέναντι στη Γουλβς, με τον Κόαντι να στέκεται άτυχος και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από 2 λεπτά παιχνιδού, αφού προηγουμένως το πλασέ του Γουντ σταμάτησε στο δοκάρι των «λύκων». Χωρίς σκορ παραμένουν τα παιχνίδια Μπράιτον-Σαουθάμπτον και Κρίσταλ Πάλας-Χάντερσφιλντ.