Ο Τσεχ ξετρέλανε το πλήθος με δώρο του σε παιδί με ειδικές ανάγκες (Video)

Ένα δώρο του Πετρ Τσεχ σε παιδί με ειδικές ανάγκες ξετρέλανε το πλήθος στο Μουμπάι, κατά το καμπ της Άρσεναλ με την ευκαιρία της διακοπής των πρωταθλημάτων. Νίκη με σκορ 3-2 επί της Αλ Νασρ για τους «κανονιέρηδες», που επιστρέφουν στην βάση τους.

Ο Ουνάι Έμερι και οι ποδοσφαιριστές του έκαναν «ζεστό διάλειμμα» μετά την παύση των επίσημων υποχρεώσεών τους εξαιτίας των εθνικών ομάδων, με τον Τσεχ να εντοπίζει παιδί με ειδικές ανάγκες στο πέταλο και να σπεύδει να του χαρίσει μια μπάλα μετά το τέλος του φιλικού κόντρα στην Αλ Νασρ.

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, για την Άρσεναλ σκόραραν οι Τζένκινσον, Λακαζέτ και ο νεαρός Τζον-Τζουλς, οι οποίοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-0, πριν έρθει το πέναλτι για τους ντόπιους με το οποίο διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα. Έπαιξε 90λεπτο ο Ντένις Σουάρεθ, που δεν έχει πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής μετά την απόκτησή του από την Μπαρτσελόνα με την μορφή δανεισμού κατά την χειμερινή μεταγραφική περίοδο.