Τέσσερις αλλαγές στο πρώτο ημίχρονο; Πέρασαν 10 χρόνια από την τελευταία φορά!

Τέσσερις αναγκαστικές αλλαγές σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο του «Ολντ Τράφορντ» (0-0). Κάτι αντίστοιχο είχε να συμβεί από το Φεβρουάριο του 2009...

Ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ δεν έχει τη δυνατότητα να αλλάξει πρόσωπα από εδώ και στο εξής αφού χρησιμοποίησε και τις τρεις που είχε στη διάθεσή του ενώ και ο Γιούργκεν Κλοπ αναγκάστηκε να αντικαταστήσει τον Ρομπέρτο Φιρμίνο με τον Ντάνιελ Στάριτζ στο 31ο λεπτό της συνάντησης...

Παρόμοιο φαινόμενο  έχει να εμφανιστεί σε αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ εδώ και μια δεκαετία! Γουίγκαν (3) και Φούλαμ (1) είχαν ολοκληρώσει τα πρώτα 45 λεπτά της 25η αγωνιστικής για τη σεζόν 2008-09 με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και αξίζει να σημειωθεί πως εκείνο το ματς είχε ολοκληρωθεί με σκορ 0-0... Λέτε;