Τη μια παρακαλούσε και την άλλη... έβριζε Θεούς και δαίμονες ο Μπαρνς! (vid)

Ο Άσλεϊ Μπαρνς βρέθηκε σε μια ψυχολογική κατάσταση που δεν ήξερε τι να κάνει όταν ζήτησε πέναλτι στο ματς της Μπέρνλι με τη Σαουθάμπτον και από τη μια παρακαλούσε τον διαιτητή και ορκιζόταν πως δεν έπεσε μόνος του και από την άλλη... εξάντλησε κάθε βρισιά που υπάρχει!

Ο φορ των «clarets» ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο παιχνίδι απέναντι στους «αγίους», το απόγευμα του Σαββάτου, σκοράροντας από την άσπρη βούλα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο, συμμετείχε σε φάση νωρίτερα που πίστευε πως έπρεπε να έχει στήσει ξανά τη μπάλα στην άσπρη βούλα.

Ο ρέφερι δεν... μάσησε από την πτώση του Μπαρνς κι εκείνος ξεσπάθωσε φωνάζοντας έξαλλα και προσπαθώντας να πείσει τον διαιτητή και τον πρώτο βοηθό για την αδικία που αισθανόταν ότι είχε υποστεί...