Γουλβς-Μπέρνλι 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Μολινό» ανάμεσα στις Γουλβς και Μπέρνλι για την πέμπτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Υπεύθυνος για το γεγονός ότι οι φίλοι των γηπεδούχων δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν κάποιο τέρμα στα πρώτα 45 λεπτά είναι ένας και ακούει στο όνομα... Τζο Χαρτ!

Η ομάδα του Σον Ντάις παρέμεινε ακίνδυνη επιθετικά καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους και δέχτηκε αρκετή πίεση από τους «λύκους», οι οποίοι έφτασαν για πρώτη φορά κοντά στο γκολ με τη σέντρα του Έλντερ Κόστα στο 10ο λεπτό. Ο Μπολί δεν πρόλαβε με προβολή την μπάλα και ο Χαρτ απομάκρυνε την μπάλα με ενστικτώδη επέμβαση.

Στο ημίωρο τα πράγματα ζόρισαν  ακόμη περισσότερο για τους «clarets»! Ο Ραούλ Χιμένεζ δεν κατάφερε με διπλή προσπάθεια (σ.σ. πλασέ και κεφαλιά) να εξουδετερώσει τους Χαρτ και Ταρκόφσκι ενώ στο 31ο λεπτό ο Άγγλος πορτιέρο δήλωσε ξανά «παρών» σε προβολή του Ντόχερτι. Στο 44’ ένα σουτ του Μπολί κατέληξε πάνω από τα δοκάρια των φιλοξενούμενων.

Οι συνθέσεις

Γουλβς: Πατρίσιο, Κοάντι, Μπένετ, Μπολί, Τζόνι, Ντόχερτι, Ζοάο Μουτίνιο, Ρούμπεν Νέβες, Γιότα, Κόστα, Ραούλ Χιμένεζ

Μπέρνλι: Χαρτ, Ταρκόφσκι, Μι, Μπάρντσλεϊ, Τέιλορ, Χέντρικ, Κορκ, Λένον, Γκούντμουντσον, Μπαρνς, Βόουκς