Διακόπηκε με δέκα κόκκινες το Βιτόρια-Μπαΐα (video)

Δέκα κόκκινες και οκτώ κίτρινες έβαλε από το τσεπάκι του ο διαιτητής της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βιτόρια και την Μπαΐα για το βραζιλιάνικο πρωτάθλημα (18/2).

Όλα κυλούσαν ήρεμα μέχρι το 50ο λεπτό τη συνάντησης (σ.σ. μόνο έξι κίτρινες κάρτες μέχρι εκείνη τη στιγμή), όταν οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Βινίτσιους ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο πανηγυρισμός του φαίνεται όμως πως ενόχλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος έσπευσε να τον αρπάξει από τη φανέλα, δίνοντας την αφορμή σε συμπαίκτες και αντιπάλους να… αγκαλιαστούν. Ο διαιτητής άρχισε να μοιράζει κόκκινες, οι οποίες μέχρι 79ο λεπτό είχαν φτάσει τις δέκα, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην ολοκληρωθεί ποτέ αφού και οι γηπεδούχοι έμειναν με έξι παίκτες.