Πρέμιερ Λιγκ-16η Αγωνιστική (Ημίχρονα)

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται το δεύτερο ημίχρονο των απογευματινών αναμετρήσεων της Πρέμιερ Λιγκ, αφού μόνο η Χάντερσφιλντ έχει καταφέρει να αποκτήσει προβάδισμα δύο τερμάτων απέναντι στην Μπράιτον (2-0).

Η Τότεναμ προηγείται της Στόουκ με 1-0 με αυτογκόλ του Σόουκρος στο 21ο λεπτό της συνάντησης ενώ και η Χάντερσφιλντ βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0 απέναντι στην Μπράιτον, με τον Μουνιέ να πετυχαίνει και τα δύο τέρματα της ομάδας του Ντέιβιντ Βάγκνερ.

Τα 201 τέρματα σε επίπεδο πρωταθλήματος έφτασε ο Ζερμέν Ντεφό σκοράροντας για την Μπόρνμουθ στο 10 και στο 45’. Για την Κρίσταλ Πάλας τα γκολ που διαμορφώνουν το μέχρι στιγμής 2-2 έχουν πετύχει οι Μιλιβόγεβιτς (41' πεν.) και Νταν (44')

Στο «μηδέν» παραμένει το Σουόνσι-Γουέστ Μπρομ ενώ με 1-0 προηγείται η Μπέρνλι της Γουότφορντ (45’ Άρφιλντ), με τις «σφήκες» ωστόσο να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο από το 40ο λεπτό λόγω αποβολής του Ζέγκελαρ.