Μπράιτον – Στόουκ 1-2 (ημίχρονο)

Εντυπωσιακή η εξέλικη στο πρώτο 45λεπτο της αναμέρησης στο «Amex»! Η Στόουκ έκοψε τη φόρα που είχε αρχίσει να παίρνει η Μπράιτον, προηγήθηκε με γκολ του Τσούπο Μότινγκ, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με τον Πασκάλ Γκρος, αλλά ήρθε και το 2-1 από τον Ζούμα.

Οι «πότερς» έφτασαν στο γκολ στο 28ο λεπτό όταν από βαθιά μπαλιά ο Τσούπο Μότινγκ έγινε αποδέκτης όντας σε κανονική θέση για να τελειώσει τη φάση και να βάλει μπροστά το σύνολο του Χιουζ.

Σωστά ζήτησαν πέναλτι οι «γλάροι» στο 39' σε μαρκάρισμα του Σόουκρος στον Μάρεϊ.

Η ισοφάριση ήρθε στο 44' με τον Πασκάλ Γκρος σε μια μορφή... δικαίωσης για το σύνολο του Χιούτον, όμως, η χαρά τους κράτησε ελάχιστα και ο Ζούμα έβαλε ξανά μπροστά τους φιλοξενούμενους.