Βάγκνερ: «Ενότητα, σωστή νοοτροπία και μαχητικότητα»

Το τρίπτυχο της τεράστιας επιτυχίας με το 2-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αποκάλυψε ο κόουτς της Χάντερσφιλντ, Ντέιβιντ Βάγκνερ.

Οι νεοφώτιστοι πήραν μεγάλη νίκη κόντρα στους «κόκκινους διαβόλους» για την 9η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και ο προπονητής των «terriers» είχε να πει:

«Οι παίκτες μου έδειξαν ακριβώς αυτά τα στοιχεία που οφείλει να έχει μια ομάδα όταν παίζει με αντίπαλο του μεγέθους της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Μαχητικότητα, ενότητα και σωστή νοοτροπία. Είχα πει ότι δεν περίμενα ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά πίστευα σε αυτό και ήλπιζα. Πετύχαμε γκολ τις κατάλληλες στιγμές. Ήμασταν στα καλύτερά μας κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Ήταν τέλειο για εμάς το πρώτο 45λεπτο. Αμυνθήκαμε σωστά, τους κρατήσαμε μακριά και όσο πιο πολύ περνούσε ο χρόνος τόσο πιεστήκαμε, αλλά τα καταφέραμε.

Όλοι πάλεψαν για το αποτέλεσμα και έδωσαν μάχη για να μην δεχθούμε γκολ και χάσουμε τη νίκη. Είναι μεγάλο επίτευγμα, αλλά είναι σημαντική και η εικόνα της βαθμολογίας με τους 12 πόντους που έχουμε τώρα».