Την «είπε» ο Πογκμπά στον διαιτητή!

Δεν φτάνει που γλίτωσε τη δεύτερη κίτρινη μέσα σε ελάχιστα λεπτά, ο Πολ Πογκμπά χαμογελούσε και ρωτούσε τον ρέφερι, Τζον Μος αν είναι σοβαρός, μετά και το φάουλ που θα μπορούσε να έχει στείλει τον Γάλλο στ' αποδυτήρια, στο πρώτο ημίχρονο της νίκης (4-0) επί της Σουόνσι.

Ο Πογκμπά «κιτρινίστηκε» στο 26' για φάουλ στον Τομ Κάρολ και λίγο αργότερα θα μπορούσε να έχει δει και δεύτερη φορά την κάρτα για ν' αφήσει τη Γιουνάιτεντ με παίκτη λιγότερο, όταν έκανε κακό φάουλ στον Μάρτιν Όλσον.

Ο ίδιος, ανέφερε: «Το πρώτο ναι, ήταν φάουλ. Δεν ήμουν συγκεντρωμένος, είχα εκνευριστεί κι έκανα κάποια χαζά φάουλ. Για το δεύτερο είμαι σίγουρος πως δεν ήταν. Γι' αυτό και είπα στον διαιτητή “είσαι σοβαρός;” όταν μου μιλούσε και μου έκανε παρατήρηση».