«Τι έβγαλε ο Ντε Χέα;» Διπλή απόκρουση για να κρατήσει το 0-0 για τη Γιουνάιτεντ! (vid)

Μία τεράστια, διπλή απόκρουση του Νταβίδ Ντε Χέα στερεί από τη Νιούκαστλ το προβάδισμα απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους «κόκκινους διαβόλους» να κρατούν το «μηδέν».

Μπήκε αποφασισμένη να σκοράρει από νωρίς η Νιούκαστλ απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά ο Νταβίδ Ντε Χέα είναι ο βασικός λόγος που αισίως συμπληρώνουμε 20 λεπτά δίχως γκολ.

Και αυτό διότι στο 16ο λεπτό, ο Μέρφι μπήκε στην περιοχή, βρήκε το κεφάλι του Ίσακ, αλλά ο Ισπανός τον σταμάτησε, με τον Γουίλοκ να πλασάρει στα πόδια του στην εξέλιξη της φάσης. Μεγάλη απόκρουση, με κάποια δόση τύχης, που έκανε τη δουλειά της πάντως, για να μην βρεθούν πίσω στο σκορ οι «κόκκινοι διάβολοι».