Κι όμως, είναι θνητός ο Χάαλαντ και χάνει σπάνιες ευκαιρίες (vid)

Η τύχη πολλές φορές τιμωρεί όταν ο τολμηρός δεν καταφέρνει να βρει το στόχο. Και κάπως έτσι η Σίτι ενώ θα μπορούσε να έχει πάρει με μεγαλύτερη άνεση το ματς με την Φόρεστ, έμεινε στο 1-1 πέφτοντας από την κορυφή. Ο Έρλινγκ Χάαλαντ στο City Ground βίωσε ίσως την στιγμή που έδειξε πως τελικά είναι κι εκείνος ένας... κοινός θνητός!

Ρομπότ, εξολοθρευτής, στράικερ ολκής, βαρύ πυροβολικό και πολλά ακόμα.

Όλα αυτά είναι, αποδεδειγμένα, ο Έρλινγκ Χάαλαντ με τα φοβερά και τρομερά κατορθώματά του στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, στην πρώτη του χρονιά στο αγγλικό ποδόσφαιρο και την Μάντσεστερ Σίτι.

Κι όμως, ο Νορβηγός είναι άνθρωπος. Είναι ένας από εμάς. Κι αν όχι εμάς, είναι ένας από τους υπόλοιπους... φυσιολογικούς ποδοσφαιριστές.

Αυτό σκέφτεται όλος ο κόσμος μετά την αδιανόητη χαμένη ευκαιρία του στο παιχνίδι του Σαββάτου με την Νότιγχαμ Φόρεστ, όπου δεν κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη κι έτσι η ομάδα του Πεπ τιμωρήθηκε με την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά...