Πέρασε από τη Δανία και έκανε το 2/2!

Η Γουέστ Χαμ νίκησε με 3-2 την Σίλκεμποργκ για την 2η αγωνιστική του UEFA Europa Conference League, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 5ο λεπτό.

Πέρασαν και το εμπόδιο της Σίλκεμποργκ τα «σφυριά» και βλέπουν από τώρα την επόμενη φάση οι παίκτες του Ντέιβιντ Μόγες.

Η Γουέστ Χαμ ταξίδεψε στη Δανία για να αντιμετωπίσει την Σίλκεμποργκ και βρέθηκε προ εκπλήξεως πίσω στο σκορ στο 5ο λεπτό, λόγω του πολύ ωραίου πλασέ του Κουσκ.

Βέβαια, τα «σφυριά» δεν άργησαν να φέρουν τα πάνω… κάτω, μιας και ο Λανζίνι ισοφάρισε στο 12’ από την άσπρη βούλα και στο 25’ ο Σκαμάκα ολοκλήρωσε την ανατροπή με ένα τρομερό σουτ εκτός περιοχής.

Ενώ στο 38’ ο Ντόουσον διεύρυνε το σκορ σε 3-1 με επιβλητική κεφαλιά που προήλθε από το κόρνερ του Κρέσγουελ.

Από εκεί και έπειτα, ο ρυθμός έπεσε, ο Μόγες έκανε αλλαγές, έτσι ώστε να ξεκουράσει κάποιους ποδοσφαιριστές του και αυτό οδήγησε τους γηπεδούχους στο 3-2 στο 75’ με τον Τένγκστεντ. Όμως, δεν ήταν αρκετό και οι Άγγλοι έβαλαν ακόμα ένα τρίποντο στο σακούλι τους.