Λίβερπουλ: Τριάρα στο ημίχρονο πρώτη φορά από την μαύρη μέρα του Στόουκ! (vids)

Μια πολύ άσχημη μέρα θύμισε στη Λίβερπουλ το σκορ του ημιχρόνου στο μεγάλο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Σίτι το βράδυ της Πέμπτης. Η τελευταία εμφάνιση του Τζέραρντ και το βαρύ σκορ στο Στόουκ ήλθαν ξανά στην επιφάνεια...

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ, κάτοχοι του Champions League, κάτοχοι του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων και πλέον κάτοχοι του πρωταθλήματος της Premier League για πρώτη φορά μετά από 30 χρόνια, ισοπεδώθηκαν το βράδυ της Πέμπτης στο Etihad με το τελικό 4-0.

Οι «πολίτες» είχαν φτάσει στο 3-0 από το πρώτο μέρος, πέτυχαν τέταρτο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ, το πέμπτο τέρμα στο φινάλε ακυρώθηκε για χέρι.

Την αμέσως προηγούμενη φορά που η Λίβερπουλ είχε δεχθεί τρία γκολ δίχως απάντηση στο πρώτο μέρος, ήταν την... κατάμαυρη, σε αγωνιστικό επίπεδο, 24η μέρα του Μαΐου του 2015.

Τότε, στην τελευταία παράσταση του Στίβεν Τζέραρντ με την κόκκινη φανέλα, οι «πότερς» είχαν φτάσει στο 5-0 στην ανάπαυλα κόντρα στη Λίβερπουλ και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης ήταν το 6-1...