Την «πάτησε» από το Ισραήλ η Σκωτία

Την ήττα με σκορ 2-1 από την εθνική ομάδα του Ισραήλ γνώρισε το βράδυ της Πέμπτης η Σκωτία.

Oι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάλγκριου στο 25ο λεπτό, με τους Ισραηλινούς να απαντάνε αρχικά με τον Πέρετζ, στο 52’, και να κάνουν την ανατροπή στο 75’, όταν ο Κίραν Τίρνεϊ έστειλε άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από λανθασμένη αντίδραση στη σέντρα του Καγιάλ. Τα πράγματα βέβαια για το Ισραήλ είχε απλοποιήσει η αποβολή του Σόουταρ στο 60ο λεπτό...

Κάτι που σημαίνει ότι μετά από το χθεσινό αποτέλεσμα, και οι τρεις ομάδες του 1ου ομίλου (Σκωτία, Ισραήλ, Αλβανία) της τρίτης τη τάξει λίγκας (League C) έχουν από τρεις βαθμούς πια, με την υπόθεση πρόκριση από την πρώτη θέση στα νοκ-αουτ παιχνίδια να είναι «ανοιχτή» πλέον, και πιθανώς θα κριθεί την τελευταία στιγμή…