Γουέστ Μπρομ-Λίβερπουλ 0-1 (Ημίχρονο)

Με σκορ 1-0 προηγείται η Λίβερπουλ της Γουέστ Μπρομ στο «Χόθορνς» με το πέρας των πρώτων 45 λεπτών για την 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Ο Ντάνι Ινγκς το μοναδικό μέχρι στιγμής γκολ της συνάντησης!

Ο ¶γγλος επιθετικός ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 4ο μόλις λεπτό, επιστρέφοντας στις «κανονιές» έπειτα από 930 ημέρες και το τέρμα που είχε πετύχει τον Οκτώβριο του 2015 απέναντι στην Έβερτον! Η προσωπική ενέργεια και σέντρα του Μανέ βρήκε τον Βαϊνάλντουμ στο ύψος της μικρής περιοχής και αυτός «έστρωσε» με μια επαφή στον επερχόμενο σκόρερ για το 1-0!

Οι «reds» ήλεγξαν το ρυθμό του αγώνα στο πρώτο ημίωρο, όμως οι παίκτες του Ντάρεν Μουρ άρχισαν από εκείνο το χρονικό σημείο και έπειτα να ασκούν πίεση στα καρέ του Κάριους και έφτασαν κοντά στην ισοφάριση με το πλασέ του ΜακΚλίν στο 37ο λεπτό! Πέντε λεπτά αργότερα ο Ντάνι Ινγκς βρέθηκε μια ανάσα από το δεύτερό του τέρμα στη σεζόν αλλά το πλασέ που επιχείρησε σταμάτησε στο σώμα του Φόστερ.

Οι συνθέσεις

Γουέστ Μπρομ: Φόστερ, Νίομ, Ντόσον, Χεγκάζι, Γκιμπς, Λίβερμορ, Μπραντ, Φίλιπς, ΜακΚλίν, Ροντρίγκεζ, Ροντόν

Λίβερπουλ: Κάριους, Γκόμεζ, Φαν Ντάικ, Κλάβαν, Μορένο, Χέντερσον, Μίλνερ, Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ, Μανέ, Ινγκς