Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

21.04.2024 | 10:30

Θέμα απειρίας ή αυτοπεποίθησης; Ο Τζάκσον έχει προκαλέσει πληγές στην Τσέλσι

Τη μια πετυχαίνει πανέμορφο γκολ με την Έβερτον, την άλλη βγαίνει τετ-α-τετ και δεν ξέρει τι να κάνει σε ημιτελικό Κυπέλλου. Ο Νίκολας Τζάκσον έχει απίστευτα μεγάλο ποσοστό αποτυχίας να σκοράρει σε μεγάλες ευκαιρίες που του έχουν παρουσιαστεί και αυτό μόνο πληγές ανοίγει στην Τσέλσι που δεν ξέρει από πού να βρει τα γκολ που χρειάζεται...

20.04.2024 | 23:26

Άγχος, πίεση και η Άρσεναλ... επέστρεψε: Οι «κανονιέρηδες» ξανά στην κορυφή της Premier League! (vids)

Πειστική, κυνική, με διάθεση να παίξει ποδόσφαιρο και με μεγάλη επιθυμία να επιστρέψει στις νίκες, με συνέπεια να αγχωθεί. Η Άρσεναλ έκανε ό,τι χρειαζόταν στο «Μολινό», επικράτησε με 2-0 της Γουλβς και βρίσκεται ξανά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έστω και με ματς περισσότερο. Εκπληκτικό γκολ έβαλε ο Τροσάρ, έκτη σερί νίκη των «κανονιέρηδων» επί των «λύκων», ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης!

20.04.2024 | 21:43

Απίθανο «ξέσπασμα» του Πεπ: «Μας αδικούν, είναι απαράδεκτο, απλά… κλείνουμε το στόμα μας!»

Τρομερά παράπονα του Πεπ Γκουαρδιόλα για την ημέρα διεξαγωγής του ημιτελικού του Κυπέλλου Αγγλίας, πράγμα που θεωρεί απαράδεκτο για τη Μάντσεστερ Σίτι και τους ποδοσφαιριστές του!

20.04.2024 | 21:31

Όλες οι ευκαιρίες του Τζάκσον στον ημιτελικό με τη Σίτι: Ζητά… πώληση ο κόσμος της Τσέλσι! (vids)

Τρεις «κλασσικές» ευκαιρίες, τρεις φάσεις που έπρεπε να γίνουν γκολ. «Κατάφερε» να τις χάσει ο Νίκολας Τζάκσον, άπαντες έξαλλοι στο «στρατόπεδο» των φίλων της Μάντσεστερ Σίτι!

20.04.2024 | 21:13

Η Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας, η Τσέλσι αδίκησε ξανά τον εαυτό της! (vids)

Ήταν κουρασμένη, προερχόταν από παράταση, πέναλτι και αποκλεισμό από τη Ρεάλ Μαδρίτης, της έλειπε ο Χάαλαντ, παρουσίασε αμυντική ανισορροπία και κενά για ένα ημίχρονο. Δέχθηκε φάσεις, στάθηκε τυχερή, δεν «πλήρωσε» την αφέλειά της. Και αφού η Τσέλσι δεν «σκότωσε» τη Μάντσεστερ Σίτι, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα το έκανε στο φινάλε. «Χρυσός» σκόρερ στο 84ο λεπτό ο Μπερνάρντο Σίλβα, η Σίτι θα παίξει στο Wembley στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας ξανά. Αναμένει την αντίπαλό της ανάμεσα σε Γιουνάιτεντ και Κόβεντρι, διεκδικεί το 8ο FA Cup της ιστορίας της!

20.04.2024 | 20:06

«Πόσοι έχουν περάσει έτσι τον Ρόδρι;» Απίθανος Πάλμερ, «αγγίζει» το 1-0 ξανά η Τσέλσι με τη Σίτι! (vid)

Έχει αδιαμφισβήτητα τις πιο κλασσικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού του Κυπέλλου Αγγλίας με τη Μάντσεστερ Σίτι η Τσέλσι. Πέραν αυτής του Τζάκσον, έκανε ακόμη μία την εμφάνισή της, με τον Κόουλ Πάλμερ να «αδειάζει’ τον Ρόδρι, αλλά να μην σκοράρει!

20.04.2024 | 19:14

Όλη η Αγγλία περιμένει… νέα: Εκτός αποστολής ο Χάαλαντ, ο Πεπ μίλησε για τραυματισμό!

Εκτός αποστολής για τον ημιτελικό της Μάντσεστερ Σίτι με την Τσέλσι ο Έρλινγκ Χάαλαντ λόγω τραυματισμού. Το επιβεβαίωσε ο Πεπ Γκουαρδιόλα, μεγάλη η ανησυχία στους «πολίτες», άπαντες αναμένουν εξελίξεις!