Teams » CRYSTAL-PALACE

26.12.2022 | 18:55

Ασταμάτητη η Νιούκαστλ, τεράστια απόδραση για Γουλβς στο 90' + 5', εύκολα «διπλά» για Μπράιτον και Φούλαμ!

Ακόμα μια νίκη, ακόμα μια επιτυχημένη αποστολή για την τρομερή Νιούκαστλ που στο άψε – σβήσε αποτελείωσε την Λέστερ με σκορ 3-0 από το πρώτο ημίχρονο. Τρομερή νίκη για την Γουλβς που διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με ανατροπή απέναντι στην Έβερτον στο 90' + 5'! Τρία τέρματα πέτυχε η Μπράιτον που έφυγε με εντυπωσιακή νίκη (3-1) από την έδρα της Σαουθάμπτον, ενώ, στο 3-0 έφτασε η Φούλαμ κόντρα στην Πάλας των 9 παικτών από το 57'.

23.12.2022 | 18:15

Πατρίκ Βιεϊρά: «Εξαρτάται από τον Ζαχά αν θα ανανεώσει στην Πάλας!» (vid)

Στην περίπτωση του Βίλφριντ Ζαχά αναφέρθηκε ο Πατρίκ Βιεϊρά, ενόψει της Boxing Day, με τον προπονητή της Κρίσταλ Πάλας να επισημαίνει πως εξαρτάται από τον ίδιο τον παίκτη αν θέλει ή όχι να μείνει στο «Σέλχαρστ Παρκ»!

16.12.2022 | 18:40

Πίσω στο ημίχρονο αλλά… Πάρντιου τελικό; Για πρώτη φορά μετά από έξι χρόνια! (vid)

Είχε ξεχάσει πιθανώς και ο Άλαν Πάρντιου πότε ήταν η τελευταία φορά που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, αλλά πανηγύρισε εν τέλει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! Λογικό, διότι γυρίσαμε τον χρόνο στο 2016, στην τεχνική ηγεσία της Κρίσταλ Πάλας, για να βρούμε σημείο… ταύτισης, εκείνου του ματς με τη Σάντερλαντ με αυτό του Άρη απέναντι στον Λεβαδειακό!

12.11.2022 | 18:54

Της… ανατροπής στο Λονδίνο και τρίποντο για την Τότεναμ – Νίκη με το «κλασσικό» 1-0 η Νότιγχαμ! (vids)

Αυτή είναι η Premier League! Απίθανο ματς, ανάμεσα σε Τότεναμ και Λιντς, με την ομάδα του Αντόνιο Κόντε να αρνείται να χάσει. Ισοφάρισε τρεις φορές και με το δεύτερο γκολ του Μπεντανκούρ στο ματς, οι Λονδρέζοι πήραν μία σπουδαία νίκη με 4-3, διασφαλίζοντας πως θα βρίσκονται στην 3η θέση στην διακοπή. Την ίδια ώρα, η Νότιγχαμ Φόρεστ πανηγύρισε το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα, μετά από τέσσερα ματς, απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, με 1-0, ενώ η Λέστερ, διαχειρίστηκε την απουσία του Τζέιμς Μάντισον και πήρε το «διπλό» με 2-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου κόντρα στη Γουέστ Χαμ!

12.11.2022 | 17:59

Το λεπτό των χαμένων πέναλτι: Τίλεμανς και Ζαχά αστοχούσαν την ίδια ώρα, για 4η φορά στην καριέρα τους! (vids)

Μόνο στην Premier League θα μπορούσε να συμβεί. Δύο παίκτες, που έχουν αστοχήσει μόλις σε 3 πέναλτι στην καριέρα τους, να έχουν την μεγάλη ευκαιρία να διευρύνουν το σερί τους την ίδια ώρα και να… αστοχήσουν μαζί. Διότι αυτό συνέβη σε Τίλεμανς και Ζαχά, με Λέστερ και Κρίσταλ Πάλας να αναρωτιούνται!

10.11.2022 | 12:05

Ούτε Άρσεναλ, ούτε Τσέλσι, ούτε Τότεναμ: Η Τσάρλτον είναι η μοναδική Λονδρέζα που απέμεινε στο Λιγκ Καπ!

Κι όμως, από τα «θηρία» που θα μπορούσαν να συνεχίσουν στο φετινό Λιγκ Καπ μετά και τον 3ο γύρο του θεσμού, μονάχα ομάδα της LeagueOne βρίσκεται στην επόμενη φάση και αυτή είναι η Τσάρλτον!

06.11.2022 | 17:57

Με την αύρα του Έμερι, «ιστορική» νίκη για τη Βίλα επί της Γιουνάιτεντ – Μπήκε τριάδα με... τεσσάρα η Νιούκαστλ! (vids)

Άλλη ψυχολογία, ισπανικός αέρας, τεράστιο κίνητρο και σπουδαία νίκη για την Άστον Βίλα επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο ντεμπούτο του Ουνάι Έμερι στον πάγκο της νέας του ομάδας, με 3-1. Πρώτη φορά στον 21ο αιώνα που επικρατούν οι «βίλανς» των «κόκκινων διαβόλων», πισωγύρισμα για τον Έρικ Τεν Χαγκ η πρώτη ήττα μετά από 9 ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Την ίδια ώρα, η Νιούκαστλ πέρασε νικηφόρα και από το «Σεντ Μέρις» με 4-1 και με το τρίποντο επί της Σαουθάμπτον, είναι πλέον στην 3η θέση!

29.10.2022 | 19:03

Έβγαλε χαρακτήρα και το γύρισε η Τότεναμ - «Κάηκε» στα 19 κόρνερ η Μπόρνμουθ! (vids)

Τεράστια νίκη, αναλογικά με το πώς εξελίχθηκε η αναμέτρηση, πανηγύρισε η Τότεναμ απέναντι στη Μπόρνμουθ, στην 14η αγωνιστική της Premier League, με την ομάδα του Αντόνιο Κόντε να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0 στο 50’, να μην το παρατά και να κερδίζει στις καθυστερήσεις. Εκτέλεσε 18 κόρνερ, ισοφάρισε από στατική φάση και πήρε το τρίποντο στο… 19ο, με τα «κεράσια» «λυγίζουν» στο φινάλε. Την ίδια ώρα, η Κρίσταλ Πάλας σημείωσε ένα σημαντικό τρίποντο απέναντι στη Σαουθάμπτον, με 1-0, και «πάτησε» στην δεκάδα!

22.10.2022 | 18:55

Χάαλαντ και Ντε Μπρόινε «καθάρισαν» για τη Σίτι που… αγχώθηκε – Επιστροφή στις νίκες για την Έβερτον! (vids)

Αγχώθηκε, είδε την Μπράιτον να κυριαρχεί στο «Έτιχαντ» στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά όσο έχει τον Κέβιν Ντε Μπρόινε και τον Έρλινγκ Χάαλαντ σε τέτοια κατάσταση, η Μάντσεστερ Σίτι θα παίρνει το ζητούμενο. Επικράτησε δύσκολα με 3-1 των «γλάρων» και μείωσε στο -1 την διαφορά από την Άρσεναλ, με ματς περισσότερο! Την ίδια ώρα, η Έβερτον επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις σερί ήττες, επικρατώντας με 3-0 της Κρίσταλ Πάλας!