Ειδήσεις » Premier League

17.03.2019 | 18:06

Επέστρεψε με δυσκολία στην κορυφή η Λίβερπουλ

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζέιμς Μίλνερ στο 81ο λεπτό πέρασε η Λίβερπουλ από το «Κρέιβεν Κότατζ», επικρατώντας της Φούλαμ με σκορ 2-1 για την 31η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Το σκορ άνοιξε ο Σαντιό Μανέ στο 26ο λεπτό πριν ισοφαρίσει προσωρινά ο πρώην «κόκκινος» Ράιαν Μπάμπελ (74’).

17.03.2019 | 17:01

Φούλαμ-Λίβερπουλ 0-1 (Ημίχρονο)

Με το γκολ του Σαντιό Μανέ από το 26ο λεπτό της συνάντησης του «Κρέιβεν Κότατζ» προηγείται η Λίβερπουλ της Φούλαμ μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού.

17.03.2019 | 15:28

Οι συνθέσεις στο Φούλαμ-Λίβερπουλ

Στο «Κρέιβεν Κότατζ» απέναντι στη Φούλαμ δοκιμάζεται η Λίβερπουλ για την 31η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Στις 16:15 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) η σέντρα, αναλυτικά οι επιλογές των Σκοτ Πάρκερ και Γιούργκεν Κλοπ.

17.03.2019 | 14:51

Επέστρεψε στη Σεβίλλη ο Μόντσι

Τέλος στις ελπίδες της Άρσεναλ για συνεργασία με τον Μόντσι έβαλε η ανακοίνωση της Σεβίλλη περί επιστροφής του στη θέση του αθλητικού διευθυντή.

17.03.2019 | 13:52

Η συγκινητική αφιέρωση του Μάντισον στη μικρούλα που έχασε τη μάχη με τον καρκίνο... (pics)

Ο Τζέιμς Μάντισον σκόραρε στη νίκη (2-1) της Λέστερ επί της Μπέρνλι και αφιέρωσε το γκολ που πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ στη μικρούλα Σόφι, την οποία στήριξε όσο μπορούσε, αλλά εκείνη δεν κατάφερε να νικήσει την επάρατη νόσο. Υπερασπίστηκε τον Μάικλ Όλιβερ για την κάρτα ο ποδοσφαιριστής, λέγοντας μάλιστα πως τον συλλυπήθηκε!

17.03.2019 | 12:06

Τρομερό flash interview με τον Μπιέλσα: Απαιτούσε απάντηση από τον ρεπόρτερ και... απόρησε που σταμάτησε απότομα η συνέντευξη! (vid)

Ο Μαρσέλο Μπιέλσα συνεχίζει να δίνει στο αγγλικό κοινό στοιχεία του ιδιαίτερου χαρακτήρα του... Ο κόουτς της Λιντς, αρνήθηκε να συνεχίσει συνέντευξη αν δεν έπαιρνε πρώτα τις απαντήσεις που ήθελε... από τον ρεπόρτερ και απόρησε όταν ο δημοσιογράφος αποφάσισε να κόψει το flash interview αφού δεν έβγαζε άκρη!

16.03.2019 | 19:09

Ματσάρα με ανατροπή για την κερδισμένη Γουέστ Χαμ

Μάχη για την δεκάδα έγινε στο κουτσουρεμένο πρόγραμμα της αγωνιστικής για την Πρέμιερ Λιγκ, με τις Γουέστ Χαμ και Λέστερ να σκοράρουν στο φινάλε των αναμετρήσεών τους για να καταλάβουν την 9η και την 10η θέση αντιστοίχως. Ματσάρα αυτή των «σφυριών» που το γύρισαν σε 4-3 από 1-3 κόντρα στην Χάντερσφιλντ, 2-1 με γκολ του αμυντικού Μόργκαν οι «αλεπούδες» στην έδρα της Μπέρνλι. Δεν μπόρεσε να κατακτήσει τη νίκη η Μπόρνμουθ, που είχε ανατρέψει τα δεδομένα, φαινόταν να ελέγχει κόντρα στη Νιούκαστλ αλλά ισοφαρίστηκε στο τέλος σε 2-2.