Ειδήσεις » Premier League

21.04.2019 | 20:11

Ήττα… αυτοκτονίας για την Άρσεναλ από την Κρίσταλ Πάλας! (video)

Με σκορ 3-2 ηττήθηκε η Άρσεναλ στο «Έμιρεϊτς» από την Κρίσταλ Πάλας για την 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, κρατώντας τους πάντες ζωντανούς στη μάχη της τετράδας. Μπεντέκε (17’), Ζαχά (61’) και ΜακΆρθουρ (69’) τα τέρματα των νικητών, Οζίλ (47’) και Ομπαμεγιάνγκ (77’) βρήκαν δίχτυα για τους γηπεδούχους...

21.04.2019 | 19:51

Μέχρι τέλους... (video)

Με σκορ 2-0 επικράτησε η Λίβερπουλ στο Κάρντιφ για την 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, επιστρέφοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Τζορτζίνιο Βαϊνάλντουμ (57’) και Τζέιμς Μίλνερ με πέναλτι (81’) τα γκολ των Μέρσεϊσαϊντερς.

21.04.2019 | 19:11

Ισοφάρισε με Οζίλ η Άρσεναλ! (video)

Με το γκολ του Μεσούτ Οζίλ στο 48ο λεπτό ισοφάρισε (1-1) η Άρσεναλ το τέρμα που πέτυχε για την Κρίσταλ Πάλας ο Κριστιάν Μπεντέκε (17’) στο πρώτο ημίχρονο.

21.04.2019 | 17:27

Την... ξεγύμνωσε: Διασυρμός της Γιουνάιτεντ στο «Γκούντισον Παρκ»

Σε μεγάλο διασυρμό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προχώρησε η Έβερτον, που έκανε τρομερή εμφάνιση και επικράτησε 4-0 της ομάδας του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στο «Γκούντισον Παρκ», για να περάσει στην έβδομη θέση του πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ. Νίκη με Σίτι ή τέλος το... Champions League για τους «κόκκινους διαβόλους».