Σκέψεις για Σάουθγκεϊτ στη Γιουνάιτεντ!

Ανάμεσα στις επιλογές των ανθρώπων της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την ανάληψη της τεχνικής της ηγεσίας από το ερχόμενο καλοκαίρι βρίσκεται ο Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ.

12.01.2019 | 21:23

Χωρίς να εντυπωσιάσει η Τσέλσι...

Με σκορ 2-1 επικράτησε η Τσέλσι της Νιούκαστλ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» για την 22η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Πέδρο (9’) και Γουίλιαν (56’) τα γκολ των «μπλε», ισοφάρισε προσωρινά για τους φιλοξενούμενους στο 40ο λεπτό ο Κλαρκ.

12.01.2019 | 20:20

Τσέλσι-Νιούκαστλ 1-1 (Ημίχρονο)

Ισόπαλες με σκορ 1-1 οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια του «Στάμφορντ Μπριτζ» μετά τα πρώτα 45 λεπτά οι Τσέλσι και Νιούκαστλ. Ο Πέδρο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 9ο λεπτό, με κεφαλιά του Κλαρκ στο 40’ ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι.

12.01.2019 | 19:15

Οι συνθέσεις στο Τσέλσι-Νιούκαστλ

Την αναμέτρηση ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Νιούκαστλ για την 22η αγωνιστική φιλοξενεί το «Στάμφορντ Μπριτζ» στις 19:30 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος). Αναλυτικά οι επιλογές των Μαουρίτσιο Σάρι και Ράφα Μπενίτεθ.

12.01.2019 | 19:03

Με τον Σαλάχ δεν έχει να φοβάται!

Στους επτά βαθμούς διεύρυνε για ακόμη μία φορά την διαφορά της από την δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι η Λίβερπουλ, η οποία χάρη στον αξιόπιστο και από το σημείο του πέναλτι, Μοχάμεντ Σαλάχ, πέρασε δύσκολα με σκορ 1-0 από την έδρα της Μπράιτον. Μεγάλο διπλό στην έδρα της Λέστερ η Σαουθάμπτον (2-1), το γύρισε στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας η Γουότφορντ (επίσης 2-1).

12.01.2019 | 17:53

Πρέμιερ Λιγκ – 22η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Κολλημένες στο 0-0 παραμένουν Μπράιτον και Λίβερπουλ στην έδρα της πρώτης, με τα απογευματινά αποτελέσματα στα ημίχρονα να έχουν να προσφέρουν τόσα γκολ όσα και αυτογκόλ!

12.01.2019 | 17:12

Ο αποχαιρετισμός ( ; ) του Αρναούτοβιτς κατά την αλλαγή του (Video)

Στο επίκεντρο της προσοχής βρέθηκε κατά την αλλαγή του στο παιχνίδι της Γουέστ Χαμ κόντρα στην Άρσεναλ ο Μάρκο Αρναούτοβιτς, που χαιρέτισε όλο το γήπεδο περνώντας εκτός αγωνιστικού χώρου στον απόηχο των δημοσιευμάτων που τον στέλνουν στην Κίνα.

12.01.2019 | 16:35

Νίκησε την Άρσεναλ με την... χάρη του πιτσιρικά Ράις η Γουέστ Χαμ

Τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στην Άρσεναλ πήρε η Γουέστ Χαμ, με τον νεαρό Ντέκλαν Ράις να σκοράρει το πρώτο του τέρμα με τα «σφυριά» και να γίνεται ο πρώτος έφηβος μετά το 2009 που βρίσκει δίχτυα με την φανέλα του συλλόγου. Κακή η απόδοση των «κανονιέρηδων», που δεν είχαν στην αποστολή τους τον Μεσούτ Εζίλ και τον Λούκας Τορέιρα εκτός αρχικής ενδεκάδας.