Ήθελε περισσότερα ο Σίλβα

Την προσπάθεια των παικτών του επαίνεσε ο Μάρκο Σίλβα, τονίζοντας ωστόσο πως η ομάδα του μπορούσε να πάρει κάτι και να μην φύγει με άδεια χέρια από την αναμέτρηση του «Στάμφορντ Μπριτζ» με την Τσέλσι.

«Δεν ήταν αυτό που θέλαμε από το παιχνίδι. Ήρθαμε εδώ για να ανταγωνιστούμε την Τσέλσι και να πάρουμε βαθμούς. Η Τσέλσι βρίσκεται σε πολύ καλή περίοδο αλλά εμείς προσπαθήσαμε.

Σε μερικές στιγμές είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Μπορεί η Τσέλσι να είχε την κατοχή της μπάλας, όμως και η ομάδα μας πάλεψε και δεχθήκαμε το γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αν αλλάζαμε μερικά πράγματα ίσως το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό. Η εμφάνιση μας ήταν αρκετά καλή αλλά ήθελα περισσότερα», ανέφερε ο Πορτογάλος τεχνικός μετά την ήττα των «τίγρεων» κόντρα στην Τσέλσι με σκορ 2-0.

Όσο για την κατάσταση του Ράιαν Μέισον που αποχώρησε τραυματίας, αρκέστηκε να δηλώσει πως: «Ο παίκτης είναι στο νοσοκομείο, δεν έχω κάποιο νέο».