Υπεραμύνθηκε του σπρωξίματος ο Γουόκερ

Ως μοναδική διαθέσιμη για εκείνη τη στιγμή επιλογή παρουσίασε το σπρώξιμό του στον Ραχίμ Στέρλιγγκ ο Κάιλ Γουόκερ.

Η ενέργεια του Άγγλου αμυντικού της Τότεναμ σήκωσε θύελλα αντιδράσεων από την πλευρά της Μάντσεστερ Σίτι, καθώς αποσόβησε ένα φαινομενικά σίγουρο γκολ για τον επιθετικό των «πολιτών» και συμπαίκτη του στην Εθνική, ενώ σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε ένα λεπτό αργότερα και η ισοφάριση για τα «σπιρούνια» με τον Σον να πετυχαίνει το 2-2 στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης, μετατρέποντας τον δεξιό οπισθοφύλακα των φιλοξενούμενων σε πρόσωπο του αγώνα.

«Δεν είχα άλλη επιλογή. Δεν μπορούσα να τον σταματήσω με άλλο τρόπο καθώς βρισκόμουν μακριά από τη μπάλα. Έπρεπε να κάνω κάτι για να επηρεάσω το τελείωμά του» ανέφερε στο «BT Sport» ο 26χρονος άσος.