Σαουθάμπτον-Λίβερπουλ 1-0 (Ημίχρονο)

Και τυχερή θα πρέπει να αισθάνεται η Λίβερπουλ, έχοντας τον Λόρις Κάριους σε πολύ καλή βραδιά, με την Σαουθάμπτον να έχει πάρει προβάδισμα στο σκορ... μόλις 1-0, στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για το Λιγκ Καπ.

Σε ένα παιχνίδι που δεν άρχισε καλά οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Νέιθαν Ρέντμοντ, ενώ λίγο νωρίτερα ο Κάριους του είχε στερήσει το γκολ.

Οι δυο τους ήταν πρωταγωνιστές και ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου, με τον Γερμανό να αρνείται και πάλι στον αντίπαλό του να βρει εστία. Ζέσταμα ξεκίνησε ο Φιλίπε Κουτίνιο, που συμπεριλήφθηκε στην πρώτη του αποστολή μετά από καιρό.

Οι ενδεκάδες:

Σαουθάμπτον: Φόρστερ, Σοάρες, Φαν Ντέικ, Γιοσίντα, Μπέρτραντ, Κλασί, Ρομέου, Ντέιβις, Τάντιτς, Ρέντμοντ, Ροντρίγκες

Λίβερπουλ: Κάριους, Κλάιν, Λόβρεν, Κλάβαν, Μίλνερ, Λούκας, Τσαν, Βαϊνάλντουμ, Λαλάνα, Φιρμίνο, Στάριτζ