Μόγιες: «Δεν αξίζαμε την ήττα από Τσέλσι»

Σίγουρος πως η Σάντερλαντ μπορούσε να κάνει περισσότερο και επομένως να πάρει την ισοπαλία τουλάχιστον από την αναμέτρηση με την Τσέλσι (0-1) στο «Στάδιο του Φωτός», εμφανίστηκε με τη λήξη του παιχνιδιού ο Ντέιβιντ Μόγιες.

«Δεν θεωρώ πως παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, γενικότερα όμως δείξαμε καλό πρόσωπο. Ήμουν πραγματικά απογοητευμένος με το τέρμα που δεχθήκαμε, αν είχαμε καλύτερη κατοχή μπάλας πιθανώς να μην συνέβαινε αυτό, χάσαμε δυο ή τρεις κρίσιμες διεκδικήσεις.

Η Τσέλσι είναι ομάδα με μεγάλη ποιότητα και αργότερα τους περιορίσαμε σε μια ή δυο 'καθαρές' ευκαιρίες. Κάναμε καλή δουλειά με το να τους ‘σταματήσουμε’ όσο το παιχνίδι προχωρούσε, ο τερματοφύλακας τους έκανε δυο απίθανες επεμβάσεις εμποδίζοντας μας να πάρουμε κάτι από τον αγώνα», τόνισε ο Σκωτσέζος για την ήττα των «μαυρόγατων», και πρόσθεσε:

«Είμαι ευχαριστημένος με τα όσα κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ξεκάθαρα όχι με το πρώτο. Πρέπει να δείχνουμε μεγαλύτερο θάρρος με τη μπάλα».