Τότεναμ-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-0 (Ημίχρονο)

Σε ένα κακό παραγωγικά και σε γενικές γραμμές ήσυχο πρώτο ημίχρονο, Τότεναμ και Μπάγερ Λεβερκούζεν δεν έχουν καταφέρει να ανοίξουν το σκορ (0-0), την ώρα που η Μονακό κάνει πάρτι κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας (3-0), με τον Ραδαμέλ Φαλκάο να πετυχαίνει το 42ο τέρμα του σε 46 παιχνίδια στις συλλογικές διοργανώσεις της UEFA.

Στην 4η στροφή των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο έκανε πάρα πολλή ώρα να βρει τελική στον στόχο, όταν ο Κρίστιαν Έρικσεν επιχείρησε να σπάσει τον γόρδιο δεσμό αλλά δεν τα κατάφερε.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Αργεντινός τεχνικός προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή, περνώντας τον Βίνσεντ Γιάνσεν στη θέση του Μουσά Ντεμπελέ και τον Χέουνγκ-Μιν Σον πιο πίσω στον αγωνιστικό χώρο.

Στο τέλος του ημιχρόνου ο Ντέλε Άλι βρήκε δίχτυα αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για φάουλ του Γιάνσεν, ενώ λίγο νωρίτερα ο Τσιτσαρίτο έχασε τεράστια ευκαιρία για να «παγώσει» το «White Hart Lane».

Τότεναμ: Γιορίς, Γουόκερ, Ντάιερ, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Ντεμπελέ (30' Γιάνσεν), Γουανιάμα, Σισοκό, Άλι, Έρικσεν, Σον

Λεβερκούζεν: Λένο, Χένρικς, Τοπράκ, Τα, Βέντελ, Καμπλ, Μπάουμγκάρτλινγκερ, Αράνγκιθ, Μπραντ, Ερνάντες, Μεχμέντι