Ανατροπή στο φινάλε η Μπέρμιγχαμ

Η Μπέρμιγχαμ επικράτησε με γκολ στο 81’ και στις καθυστερήσεις 2-1 της Σέφιλντ Γουένσντεϊ και «έπιασε» της Νιούκαστλ και Μπάρνσλεϊ στην 3η θέση της Τσάμπιονσιπ.

Τα πάντα έγιναν από το 76’ και μετά στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής, με τις «κουκουβάγιες» να παίρνουν το προβάδισμα σε εκείνο το σημείο με το γκολ του Χούπερ.

Οι γηπεδούχοι πάντως όχι απλά κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα (πέναλτι Ντόναλτσον στο 81’), αλλά ολοκλήρωσαν την ανατροπή με το γκολ του Γιούτκεβιτς στο δεύτερο λεπτό του έξτρα χρόνου.

Με αυτόν τον τρόπο η Μπέρμιγχαμ του Γκάρι Ρόουετ έφτασε τους 15 βαθμούς σε 8 ματς, όσα έχουν και η Νιούκαστλ με την Μπάρνσλεϊ και είναι μαζί τους πλέον στις θέσεις 3-5 (συγκεκριμένα 5η καθώς υστερεί στη διαφορά τερμάτων, 3η η Νιούκαστλ.

Η ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ από την άλλη έμεινε στους 11 πόντους και πλέον είναι 14η.