Με νίκη στα ημιτελικά η Αγγλία Κ-19

Σε ένα διαδικαστικού χαρακτήρα παιχνίδι για την τελευταία αγωνιστική του Β' Ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-19, η Αγγλία κέρδισε με 2-1 την Κροατία.

Με τους καλύτερους οιωνούς θα πάει στο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-19 κόντρα στην Ιταλία, η εθνική ομάδα της Αγγλίας.

Έχοντας εξασφαλίσει την πρόκρισή της πριν τη διεξαγωγή του αγώνα, τα «τρία λιοντάρια» κέρδισαν την Κροατία με 2-1 στην τελευταία αγωνιστική του Β' Ομίλου της διοργάνωσης, έκανα το «3 στα 3» και πλέον θα διεκδικήσουν μία θέση στον τελικό αντιμετωπίζοντας την Ιταλία.

Οι Άγγλοι πήραν προβάδισμα δύο γκολ στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης κόντρα στους Κροάτες, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Μπράουν στο 4ο λεπτό και το αυτογκόλ του Άνοσιτς στο 10'. Το μόνο που κατάφερε η Κροατία ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Μόρο στο 58'.