Στον τελικό η Μίλγουολ!

Η Μίλγουολ ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Μπράντφορντ και συνδυασμό με τη νίκη στον πρώτο αγώνα (3-1 εκτός έδρας) εξασφάλισε τη συμμετοχή της στον μεγάλο τελικό των πλέι οφ ανόδου της Λιγκ 1!

Οι βάσεις είχαν μπει από το πρώτο ματς και απόψε η ομάδα του Nιλ Χάρις καλούταν απλώς να υπερασπιστεί το υπέρ της αποτέλεσμα και να κλειδώσει το εισιτήριο για το «Γουέμπλεϊ»!

Σοβαρή εμφάνιση, χωρίς να ρισκάρουν από τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων, οι οποίοι πήραν το προβάδισμα στο 34' με τον Γκρέγκορι. Η Μπράντφορντ αναγκάστηκε να βγει στην κόντρα και απάντησε δέκα λεπτά αργότερα με τον Πρόκτορ, παραμένοντας ζωντανή για το… θαύμα!

Στην επανάληψη, όμως, η Μίλγουολ έριξε το βάρος στα μετόπισθεν, κράτησε μακριά την αντίπαλο και κράτησε - παρά την πίεση που δέχτηκε- το πολυπόθητο αποτέλεσμα.

Μίλγουολ- Μπάρνσλεϊ, λοιπόν, στον μεγάλο τελικό της 29ης Μαΐου, που θα χαρίσει το τελευταίο εισιτήριο για την άνοδο στην Τσάμπιονσιπ!