Νίκη με φόντο τον τελικό για Μίλγουολ

Η Μίλγουλ έβαλε στέρεες βάσεις για την παρουσία της στον τελικό ανόδου της League One, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Μπράντφορντ με σκορ 3-1.

Στον πρώτο ημιτελικό των δύο ομάδων, τα πάντα συνέβησαν στο πρώτο μέρος!,

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ΜακΜάχον στο 13ο λεπτό, όμως η Μίλγουολ κατάφερε να βρει άμεσα την απάντηση χάρη στο γκολ του Γκρέγκορι δύο λεπτά αργότερα.

Μετά την ισοφάριση τα δεδομένα άλλαξαν και οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμα δύο γκολ πριν τελειώσει τα πρώτο ημίχρονο. Μόρισον (34’) και Μάρτιν (45’) έφεραν το σκορ στο 3-1, το οποίο δεν άλλαξε στο δεύτερο μισό και φέρνει τη Μίλγουολ πολύ κοντά στην πρόκρισή της στον τελικό των πλέι οφ ανόδου από τη League One στην Τσάμπιονσιπ.

Το δεύτερο παιχνίδι των δύο ομάδων έχει οριστεί για τα βράδυ της ερχόμενης Παρασκευής (20/5).

Χθες, στο άλλο ματς των ημιτελικών, η Μπάρνσλεϊ επικράτησε με το εμφατικό 3-0 της Γουόλσολ. Να σημειωθεί πως στα πλέι οφ της Αγγλίας δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας τέρματος.