«Βέλη» σε διαιτητή και ... άδειο ντεπόζιτο

Ο Άντονι Τέιλορ που διηύθυνε το παιχνίδι της Έβερτον με τη Γουέστ Χαμ και απέβαλε τον Κέβιν Μιραλάς μέσα σε λίγα λεπτά, άφησε τον Ρομπέρτο Μαρτίνεθ με παράπονα. «Ξεμείναμε από ενέργεια στα τελευταία 12 λεπτά» είπε ο κόουτς των «ζαχαρωτών» βλέποντας την ομάδα του να χάνει προβάδισμα δύο τερμάτων για να υποστεί την ήττα με σκορ 3-2.

«Πιστεύω ότι είναι ένας διαιτητής που δεν μπορεί ν' αντιληφθεί το παιχνίδι όπως θα το θέλαμε και το κάνουμε εμείς... Τον είχαμε ξανά στο ματς με τη Σουόνσι και σταθήκαμε άτυχοι γιατί δεν είδε ένα χέρι. Θέλουμε διαιτητές που να κατανοούν τις ανάγκες κάθε αναμέτρησης και ν' αφήνουν τους ποδοσφαιριστές να παίζουν, όχι να τηρούν συνεχώς το γράμμα του νόμου.

Πρέπει, ωστόσο, ν' αποδεχθούμε την αποβολή του Μιραλάς. Η αλήθεια είναι προσαρμοστήκαμε και με παίκτη λιγότερο, μέχρι το 78ο λεπτό... Στα τελευταία 12 λεπτά, ξεμείναμε από ενέργεια...» είπε ο Ισπανός τεχνικός.