Ντινάμο Κιέβου-Μάντσεστερ Σίτι 0-2 (Ημίχρονο)

Με σκόρερ τους Σέρχιο Αγουέρο και Νταβίντ Σίλβα η Μάντσεστερ Σίτι έχει βάλει από το πρώτο ημίχρονο τις βάσεις για την πρόκριση στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ απέναντι στην Ντινάμο Κιέβου (2-0).

Οι «πολίτες» δεν ξεκίνησαν ιδιαιτέρως καλά το παιχνίδι και μάλιστα θα μπορούσαν να βρεθούν πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς, αλλά προσπάθεια του Αντρέι Γιαρμολένκο έφυγε σε κόρνερ μετά την παρέμβαση του Τζο Χαρτ και αφού η μπάλα βρήκε και στο οριζόντιο.

Το πρώτο τέρμα ήρθε από τον Αγουέρο, που βρήκε λίγο χώρο μέσα στην αντίπαλη περιοχή μετά από κόρνερ του Σίλβα και κατέβασμα του Τουρέ, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 16'. Με πέντε λεπτά να απομένουν στο ρολόι, ήταν η σειρά του Σίλβα να σκοράρει, έπειτα από πάσα με τακουνάκι του Αγουέρο στον Στέρλινγκ και εύκολο τελείωμα του Ισπανού.

Ντινάμο Κιέβου: Σοφκόφσκι, Ντανίλο Σίλβα, Ντράγκοβιτε, Βίντα, Κακερίντι, Ριμπάλκα, Γκονσάλες, Μπιλιάσκι, Γιαρμολένκο, Τεοντόρτσικ

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Οταμέντι, Κλισί, Φερνάντο, Φερναντίνιο, Τουρέ, Σίλβα, Στέρλινγκ, Αγουέρο