¶ξιζε τον βαθμό η Γουλβς

Με γκολ του Τζέιμς Χένρι, στο 48ο λεπτό, η Γουλβς πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από την εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΚΠΡ για την 28η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ με το τελικό 1-1 στο «Λόφτους Ρόουντ».

Οι Ρέιντζερς πήραν από νωρίς το προβάδισμα, όταν μόλις στο 2ο λεπτό της μεσημεριανής αναμέτρησης ο Πόλτερ με κεφαλιά από σέντρα του Ματ Φίλιπς έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, αλλά η ευχή των οπαδών της λονδρέζικης ομάδας για ανάλογη συνέχεια, δεν εισακούστηκε.

Ο Χένρι, βλέποντας αρχικά τη μπάλα να κοντράρει σε δύο αμυντικούς, σκόραρε για τη Γουλβς με την έναρξη της επανάληψης και οι «λύκοι» πήραν έναν βαθμό που δικαιούνταν και τον οποίο έψαξαν πολύ στο παιχνίδι, ανεξάρτητα από τη... λαχτάρα τους στο φινάλε.

Ο Τάιαρον Σέρι με κεφαλιά πέτυχε το δοκάρι κι έτσι το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ, με το οποίο η ΚΠΡ παρέμεινε με μόλις μια νίκη στα τελευταία εννέα ματς πρωταθλήματος...