Ξύπνησε η Γουλβς

Έπειτα από τρία παιχνίδια πρωταθλήματος δίχως νίκη, η Γουλβς δεν... λογάριασε την ηχηρή «τεσσάρα» που είχε πετύχει πρόσφατα η Φούλαμ επί της ΚΠΡ και πέρασε επιβλητικά από το «Craven Cottage» με το τελικό 3-0! Σημαντικό «διπλό» για τη Μπέρμιγχαμ στην έδρα της Μπρέντφορντ, 2-0.

Στο Λονδίνο, για εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ, οι «λύκοι» ευνοήθηκαν από το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησαν μόλις από το 35ο λεπτό λόγω αποβολής του Κρέινι και στο δεύτερο ημίχρονο «χτύπησαν» τρεις φορές. Ο Λε Φοντρ στο 56' άνοιξε το σκορ, ο Ότζο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 59' και στο 78ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τη Γουλβς ο Χένρι.

Στο Μπρέντφορντ, σε εξ αναβολής ματς για την 3η αγωνιστική, η Μπέρμιγχαμ κατάφερε να πάρει το «διπλό» και να μπει στη ζώνη των πλέι-οφ, φτάνοντας στους 15 βαθμούς. Οι Μόρισον (71') και Κλέιτον (90' + 4') πέτυχαν τα γκολ των «μπλε»! Μόλις στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη έμειναν οι γηπεδούχοι...