Πρέμιερ Λιγκ-4η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Η Λίβερπουλ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0 απέναντι στην Γουέστ Χαμ, την ώρα που η ¶στον Βίλα έχει καταφέρει να κάνει την ανατροπή κόντρα στην Σάντερλαντ.

Στο «¶νφιλντ» η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από τέρμα του Λανσίνι στο πρώτο του παιχνίδι ως βασικός και είδε την εστία της να παραβιάζεται για δεύτερη φορά από πάσα του ίδιου και γκολ του Νομπλ, έπειτα από αλλεπάλληλα λάθη του Λόβρεν.

Στο «Βίλα Παρκ» οι «χωριάτες» ξεπέρασαν το γρήγορο σοκ από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εμβιλά και με δύο γκολ του Σινκλέρ (το πρώτο από πέναλτι) πήγαν με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Σε ένα άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι, αυτό της Μπόρνμουθ με την Λέστερ, ο Κάλουμ Γουίλσον βρήκε δίχτυα για 4η φορά στα τελευταία δύο ματς και έβαλε... φωτιά στην εξέδρα.

Τέλος η Στόουκ κράτησε κόντρα στην Γουέστ Μπρομ με εννέα παίκτες λόγω των αποβολών των Ιμπραΐμ Αφελάι και Τσάρλι ¶νταμ, αλλά δέχθηκε γκολ από τον Ροντόν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.